Profilaktyka odparzeń pieluszkowych
Jeśli chodzi o odparzenia pieluszkowe – lepiej zapobiegać niż leczyć. Skóra dziecka jest wyjątkowo delikatna. Każda zmiana pieluszki to okazja do kontroli stanu skóry malucha. Dlatego podczas przewijania warto nałożyć na pupę cienką warstwę maści ochronnej Bepanthen Baby, która stworzy swoistą barierę, ale dzięki przezroczystej konsystencji „nie zasłoni” skóry i pozwoli mamie ocenić, czy nie pojawiły się na niej żadne podrażnienia. A zdrowa skóra dziecka to o jeden powód do uśmiechu więcej.
Dlaczego maluch płacze?
Płacz to dla malucha (który jeszcze nie potrafi mówić) najskuteczniejszy sposób na sygnalizowanie swoich potrzeb. Bodźców do płaczu może być wiele. Jednym z powodów płaczu mogą być odparzenia pieluszkowe. Sprawiają one dziecku duży dyskomfort, dlatego najlepiej nie dopuścić do ich powstania. Kluczowe w profilaktyce odparzeń pieluszkowych jest dokładne oczyszczanie skóry oraz regularne używanie maści ochronnej, takiej jak Bepanthen Baby, przy każdej zmianie pieluszki. Maść pomaga chronić delikatną skórę Twojego malucha przed podrażnieniami, a Twoje dziecko będzie mogło się zająć rzeczami przyjemniejszymi od płaczu.
Odparzenia u noworodka - jak im zapobiegać?
Profilaktyka odparzeń pieluszkowych jest szczególnie ważna w pierwszych miesiącach życia dziecka – skóra u noworodka jest najdelikatniejsza, a wypróżnienia są dużo częstsze niż u starszych dzieci, dlatego pieluszkę zmieniajmy nawet co godzinę. Luźniejsze wypróżnienia mogą pojawić się także w okresie ząbkowania. Działania profilaktycznie, w tym stosowanie maści ochronnej Bepanthen Baby ukoją skórę malucha i sprawią, że będzie miał o jeden powód do płaczu mniej. Odparzenia powodują u dzieci duży dyskomfort, więc za zadbaną skórę Twój maluch podziękuje Ci uśmiechem.
Jak karmić piersią by nie odczuwać bólu? Maść Bepanthen Baby na brodawki przy karmieniu.
Pierwsze miesiące życia dziecka to trudny okres nie tylko dla skóry na jego pupie, ale i dla skóry brodawek sutkowych jego mamy. Jeśli na brodawce pojawiają się drobne ranki lub otarcia, może być to kwestia niepoprawnej techniki karmienia. Niektóre mamy rezygnują wówczas z karmienia piersią. Żeby do tego nie dopuścić, poproś swoją położną o wskazówki dotyczące techniki, a piersi smaruj cienką warstwą maści Bepanthen Baby – pomoże chronić Cię tak samo, jak chroni Twojego malucha! Dbając o siebie i swój komfort, lepiej zatroszczysz się o swoje dziecko, bo kiedy mama jest zadowolona, dziecko też jest szczęśliwsze.
Odparzenia pieluszkowe - leczenie, wygląd, zapobieganie
Zmienianie pieluszki w regularnych odstępach czasu oraz bezpośrednio po każdym zabrudzeniu i dokładne mycie to nie wszystko. Skóra, także ta na pupie, lubi oddychać. Dobrze jest podczas przewijania pozwolić maluchowi na chwilę „wolności” i przewietrzyć pupę, a następnie posmarować ją maścią Bepanthen Baby, która nie blokuje dostępu powietrza do skóry i jednocześnie tworzy warstwę chroniącą przed otarciami i podrażnieniami. Chwile przed założeniem pieluszki to także doskonały czas na zabawę z dzieckiem.
Do czego służy wizyta patronażowa położnej po porodzie?
Pierwsze chwile z dzieckiem rodzą wiele pytań. Najlepiej jest zwrócić się z nimi do położnej, która odwiedzi was w ramach wizyty patronażowej w pierwszych dniach po wyjściu ze szpitala. Warto zapytać ją wtedy o techniki pielęgnacji i karmienia, o to, jak powinna wyglądać prawidłowa kupka i jak poznać, że maluch jest najedzony lub kiedy możecie wybrać się na pierwszy spacer. Pamiętaj, że nie ma głupich pytań. Położna chce dla Ciebie i Twojego dziecka jak najlepiej, warto więc skorzystać z jej doświadczenia, żeby dowiedzieć się wszystkiego, co może Ci się przydać podczas opieki nad Twoim maleństwem.
Prowitamina B5 w maści Bepanthen Baby. Jakie są jej właściwości?
Dlaczego prowitamina B5 – a inaczej dekspantenol – jest tak ważna? Ponieważ jest to substancja odpowiedzialna za wspieranie naturalnej bariery ochronnej skóry, nieustannie naruszanej przez pieluszkę i zabrudzenia. Dekspantenol wspiera naturalne procesy regeneracyjne skóry dziecka, a jego skuteczność oraz bezpieczeństwo zostało przebadane klinicznie – dlatego znalazł się w składzie maści Bepanthen Baby. Która pomaga Ci dbać o delikatną skórę Twojego malucha, a Ty możesz się zająć zabawą ze swoim dzieckiem.
Dlaczego maść cynkowa to nie zawsze najlepszy wybór?
Niektóre maści przeznaczone do ochrony przed odparzeniami zawierają tlenek cynku, który przy regularnym stosowaniu może naruszyć naturalną równowagę wodną skóry i wysuszać skórę dziecka. Rozwiązaniem jest wybór maści takiej jak Bepanthen Baby, która nie zawiera tlenku cynku i pomaga zachować optymalny stopień nawilżenia skóry. Wybierz maść, która nie powoduje podrażnień i chroni przed odparzeniami. Taką, która codziennie pomaga Ci troszczyć się o Twojego malucha.
Pierwsze kroki w karmieniu piersią. Jak i kiedy odciągać pokarm?
Pierwsze dni z dzieckiem oznaczają najczęściej także pierwsze doświadczenia z karmieniem piersią. Niestety mogą one okazać się bolesne, ale jest to całkowicie normalne – karmienie jest umiejętnością, której trzeba się po prostu nauczyć. Z prośbą o zademonstrowanie prawidłowej metody przystawiania dziecka do piersi najlepiej jest zwrócić się do swojej położnej. Z pewnością pokaże ona także, jak odciągać pokarm. Karmienie piersią – oprócz wielu zalet dla Twojego malucha – to także piękne doświadczenie dla Ciebie.
Jak wrócić do formy po ciąży? Ile potrwa zanim Twoje ciało po ciąży wróci do dawnego wyglądu?
Kiedy trudne, ale piękne doświadczenie, jakim jest poród, jest już za młodą mamą, poza nauką opieki nad maleństwem czeka ją też kolejne wyzwanie. Mam tu na myśli presję jak najszybszego „dojścia do siebie”, powrotu do sylwetki sprzed ciąży. Twoje ciało dokonało właśnie prawdziwego cudu i potrzebuje czasu, by wrócić do normy. Nie ma jednej reguły, dlatego zamiast celebrytek, lepiej wsłuchać się w potrzeby swojego organizmu. Nie spiesz się, podążaj własnym tempem, ciesz się swoimi małymi sukcesami i rozwojem swojego malucha.
Jak być dobrą mamą? Jak dobrze zorganizować życie w macierzyństwie?
Macierzyństwo to piękna sprawa. Ale nie ma co ukrywać, że także ogromnie wyczerpująca. Noworodek wymaga ciągłej opieki, nie przesypia całych nocy, jego potrzeby mogą nie być łatwe do odczytania... Wszystko jest nieznane i nowe, a mamy bywają przemęczone. Każda młoda mama potrzebuje odpoczynku. Dlatego nie bój się prosić o pomoc, pozwól partnerowi na przejęcie części obowiązków. Kiedy zadbasz o siebie, będziesz w stanie lepiej zadbać o swoje maleństwo. Dzięki temu wszyscy będą bardziej zadowoleni.
Chudnięcie po ciąży. Fakty i mity na temat zrzucania wagi po porodzie.
Z pewnością słyszałaś teorię, że karmienie piersią pomaga w zrzuceniu zbędnych kilogramów po ciąży. Prawda jak zwykle nie jest taka prosta – to, czy karmienie pozwoli schudnąć szybciej, zależy przede wszystkim od tego, ile kalorii dostarcza się do organizmu. Dlatego podstawą jest odpowiednia dieta – na początek pamiętaj o piciu dużej ilości płynów i wprowadzeniu zdrowych przekąsek, takich jak suszone owoce czy jogurt naturalny. Wprowadzając modyfikacje stopniowo, będziesz mogła obserwować zmiany w Twoim organizmie i sprawdzić, które elementy służą Tobie i Twojemu dziecku. A efekty mogą się pojawić szybciej niż się tego spodziewasz.
Mężczyzna przy porodzie. Jakie są przeciwwskazania i czy to w ogóle dobry pomysł?
Kiedy zbliża się termin porodu, przyszli rodzice stają przed ważną decyzją – czy „rodzić” powinni oboje? Prawda jest taka, że nie każdy się do tego nadaje. Dla niektórych mężczyzn barierą jest lęk, inni czują się w trakcie porodu zakłopotani lub zbędni. Kobieta także może nie chcieć, by partner widział ją w „takim stanie”. Nie warto zmuszać do tego ani siebie, ani partnera. Najważniejsze jest to, by wcześniej podjąć tę decyzję wspólnie. Świadomość tego, że razem podjęliście decyzję, pomoże Ci przygotować się mentalnie do tego wyjątkowego przeżycia (i przyjemnie je wspominać).
Co na atopowe zapalenie skóry u niemowląt? Leczenie AZS, objawy, porady.
AZS, czyli Atopowe Zapalenie Skóry, dotyka nawet co piąte dziecko. Często występuje już w pierwszym roku życia dziecka, a nawet już około 3 miesiąca. Chorobę diagnozuje lekarz i to on zaleci odpowiednie postępowanie. Kiedy nastąpi zaostrzenie objawów, kluczowe jest jak najwcześniejsze zastosowanie odpowiedniego preparatu miejscowego dostępnego na receptę lub bez recepty, jak np. Bepanthen Sensiderm, który łagodzi świąd już w 30 minut i nawilży skórę. Pamiętajmy, aby unikać czynników drażniących np. zakładania wełnianych ubranek czy pocierania skóry ręcznikiem po kąpieli. Maluchom ciężko wytłumaczyć, że nie powinny się drapać. Im wcześniej zareagujesz w przypadku zaostrzenia objawów, tym bardziej ograniczysz jego przykre skutki.
Atopowe zapalenie skóry: pielęgnacja, objawy, leczenie.
Skóra dziecka chorującego na Atopowe Zapalenie Skóry powinna być objęta szczególną ochroną także w okresach pomiędzy zaostrzeniami. Odpowiednio dobrany kosmetyk do codziennej pielęgnacji przyniesie długotrwałą ulgę oraz wydłuży okres remisji między zaostrzeniami schorzenia. Dobrym wyborem będzie Bepanthen SensiControl, który nawilży skórę i wzmocni jej ochronną barierę.